0 Μάγκας ΑΠΟΕΛ!

HWREΟ ΑΠΟΕΛ νίκησε με 2-0 τη Σλόβαν Μπρατσισλάβα μέσα στην Σλοβακία (πρώτο ματς 0-0) με γκολ του Άιλτον στο 57’και Μαντούκα στις καθυστερήσεις και εξασφάλισε την πρόκριση του στα πλέι οφ του Τσάμπιονς Λιγκ!Καλύτερο και στα 90 λεπτά του αγώνα το ΑΠΟΕΛ, πέραν του γκολ είχε και πολλές

χαμένες ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ, με αποκορύφωμα το δοκάρι του Σολάρι στο 88’.

Έτσι η ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς ξαναγράφει ιστορία, αφού δύο χρόνια μετά την πρόκριση στους ομίλους του Τσάμπιονς Λιγκ επιστρέφει δριμύτερο και αν στα πλέι οφ αποκλείσει τον επόμενο του αντίπαλο θα ξαναμπεί στους ομίλους της διοργάνωσης ενώ αν αποκλειστεί, θα έχει εξασφαλισμένη την συμμετοχή του στους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ!

Σλόβαν (Κάρελ Γιάρολιμ): Πουτνόσκι, Σίκος (85' Σάρκα), Ντομπρότκα, Γκρέντελ, Ζόφτσακ, Κλαντρούμπσκι, Μπακαγιόκο, Γκουέντε, Στεπανόφσκι (61' Μιλίνκοβιτς), Χαντ, Σέμπο.

ΑΠΟΕΛ (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Χιώτης, Κόντης, Πάολο Ζόρζε, Πουρσαϊτίδης, Μποαβεντούρα, Μοραίς, Πίντο, Μαντούκα, Τρισκόφσκι (84' Σολάρι), Μαρσίνιο (89' Γιάχιτς), Αίλτον (79' Χαραλαμπίδης).

Πηγή: kerkida.net